Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Domácí

PIRÁTI: Udělají z Prahy drogové město?

„Dokážu si představit, že by si člověk pod nějakým systémem státní kontroly mohl v lékárně ten čistý heroin za určitých podmínek koupit“, prohlásil v roce 2014 předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v rozhovoru pro server „Legalizace“ (odkaz viz ZDE).

Alkohol nebezpečnější než heroin?

„Já jsem minimálně v té rétorice radikál. A já jsem říkal, a zní to fakt ostře, že jestli je alkohol společensky nebezpečnější než herák, což podle statistik je, tak buďto legalizujte herák, nebo zakažte chlast. To je podle mě velmi racionální přístup“, prohlásil dále Bartoš.

Takže lepší je to nastřelit až do toho extrému, že budeme prodávat heroin, a pak se teda můžeme aspoň domluvit na tom, že klasifikace omamných a psychotropních látek je zkrátka nesmysl a že by o tom měli rozhodovat odborníci, a ne politici“, dodal na téma legalizace drog Bartoš.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Legalizace drog jako program

Piráti jsou svým kladným vztahem k omamným látkám známí. Zlehčují jejich nebezpečí a podnikají dlouhodobě kroky k jejich legalizaci. Jen nedávno navrhli Piráti v rámci novely zákona o návykových látkách legalizaci až 5 rostlin marihuany pro vlastní potřebu (viz např. ZDE).

Jejich “strategií”, jak s oblibou říkají, je legalizovat užívání drog postupně. Nejdříve přesvědčit společnost o tom, že marihuana není škodlivější než cigarety, později že i užívání tvrdých drog je v dnešní době nezbytné.

“Když si vezmu, v jakém stresu lidi žijou v práci, tak si myslím, že na toho jointa by měl mít každý nárok, pokud teda není schizofrenik. Dát si to brko je prostě léčba po práci, kde do tebe celý den hučí meeting, briefing, brainstorming. Buď si dáš tři pivka, nebo si dáš jointa, že jo? A řekneš si: Ty vole, až zítra od osmi hodin, mám klídek. A na to nepotřebuješ mít papír od doktora, to je prostě jasný, že když honíš autobusy a schůzky, že jsi večer úplně vyflusanej.”, prohlásil předseda Pirátů Bartoš v již zmíněném rozhovoru pro server „Legalizace“.

Rudolf Hruboň