Britská policie; Foto: Arpingstone / Wikimedia Commons

Britská policie; Foto: Arpingstone / Wikimedia Commons

Zahraniční

THE GUARDIAN: Britská policie je v rozkladu

Nový šéf britské Policejní federace John Apter varoval, že policejní síly v celé zemi jsou v krizi a veřejnost trpí následkem poklesu počtu policistů a narůstající kriminalitou. Uvedl to ve svém článku britský list The Guardian (viz ZDE).

Rekordní úbytek policistů

Apter převzal vedení Policejní federace, která zastupuje pracovní práva britských policistů, od srpna tohoto roku a to v době, kdy počet britských policistů klesl na nejnižší počet za posledních 20 let.

Apter varoval, že policejní práce je na některých místech Británie narušena a hrozí, že policisté nebudou mít kapacitu na vyšetřování všech trestných činů. „Nestihneme dělat vše. Dochází k situacím, kdy nedokážeme zajistit ochranu veřejnosti všude, kde je to potřeba. Občané nás poté kritizují, ale není to naše vina“, dodal Apter.

Nárůst kriminality

Apter dále prohlásil, že problémy, kterým čelí policejní síly, jsou přímým důsledkem finančních škrtů. „Neříkám, že v počátcích úsporných opatření nebylo dosaženo efektivnosti, ale to, co nyní zjišťujeme je, že začínáme být neefektivní,“ řekl.

Britská policie zaznamenala za uplynulých 12 měsíců 5,5 milionů zločinů, což představuje nárůst o 11% oproti předchozímu roku a nejvyšší úroveň od let 2005-2006.

Rudolf Hruboň