Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajči se syrským prezidentem Bašárem al-Asadem; Foto: Facebook

Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajči se syrským prezidentem Bašárem al-Asadem; Foto: Facebook

Zahraniční

SÝRIE: Prezident Bašár Asad přijal předsedu Českého mírového hnutí

České mírové hnutí se v uplynulých dnech společně s dalšími organizacemi zúčastnilo mezinárodní mise do Syrské arabské republiky, kterou zorganizovaly Světová rada míru a Světová federace demokratické mládeže. Během ní se mimo jiné uskutečnilo i setkání předsedy Českého mírového hnutí Milana Krajči s prezidentem Sýrie Bašárem al-Asadem.

Milan Krajča vyjádřil při této příležitosti nejvyššímu syrskému představiteli podporu a solidaritu se spravedlivým zápasem lidu Sýrie v jeho již 7 let trvající obraně suverenity, nezávislosti a územní integrity tohoto arabského státu. Prezident Sýrie ocenil roli, kterou mezinárodní mírové hnutí sehrává v pomoci syrskému lidu v jeho úspěšné snaze o ukončení konfliktu v zemi.

České mírové hnutí

České mírové hnutí vystupuje dlouhodobě aktivně na straně syrského lidu, proti zahraničnímu politickému a vojenskému vměšování a agresi ze strany Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Turecka, Izraele a islamistických monarchií Perského zálivu. České mírové hnutí je mírová a protiválečná organizace. Vzniklo v rámci úspěšného zápasu proti tehdejším snahám o vybudování vojenské základny USA v České republice. Je členem Světové rady míru. Vydává časopis Mírový zpravodaj. Více viz ZDE.

Rudolf Hruboň