Protiletadlový systém BUK; Foto: Wikimedia Commons

Protiletadlový systém BUK; Foto: Wikimedia Commons

Zahraniční

OBRANA: Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety

Protiraketové systémy Pancíř a BUK zničily sedm střel, které vystřelily izraelské vojenské stíhačky F-16 na mezinárodní letiště v jihovýchodním Damašku. Protivzdušný systém sestřelil všechny vypálené střely a zabránil tak lidským ztrátám a škodám na majetku.

Odpověď na údajný útok ze syrské strany

Izraelské Ministerstvo obrany uvedlo jako důvod útoku údajný raketový útok ze syrské strany na židovský stát. “Před nějakou dobou byla vypálena raketa v severní části Golanských výšin a byla zachycena systémem protiraketové ochrany Iron Dome,” uvedla tisková služba izraelských vojenských sil.

Izrael útočí na Sýrii opakovaně

Izrael podniká útoky na Sýrii v posledních měsících v souvislosti s působením íránských vojenských jednotek v Sýrii, kde pomáhají v boji proti zbytkům tzv. Islámského státu. “Máme důslednou politiku: poškodit íránské představitele v Sýrii a ublížit každému, kdo se nás snaží poškodit,” napsal izraelský ministerský předseda Benjamin Netanjahu na Twitteru.

“Izrael nemůže tuto agresi ospravedlnit žádnými argumenty nebo záminkami. Toto je agrese v plném slova smyslu. Tyto útoky nedosáhnou toho, co nedokázaly dosáhnout dříve v Sýrii,” uvedl k útoku náměstek syrského ministra zahraničí Ayman Susan.

Rudolf Hruboň