Věznění bojovníci Islámského státu; Foto: Profil Lenky Klicperové na sociální síti

Věznění bojovníci Islámského státu; Foto: Profil Lenky Klicperové na sociální síti

Zahraniční

SÝRIE: S vězni z Islámského státu se zachází mnohem lépe, než by si zasloužili

Známá válečná reportérka Lenka Klicperová zveřejnila na svém účtu na sociální síti příspěvek komentující situaci vězněných bojovníků tzv. Islámského státu v Sýrii.

“Někteří z nich na nás možná stříleli”

Ve svém příspěvku (viz ZDE) reportérka doslova uvádí:

“Když se objevily první záběry z vězení pro příslušníky Islámského státu v Sýrii, byla jsem fakt naštvaná. Spousta článků jak v zahraničních, ale i českých médií vyznívala tak, že to jsou vlastně úplní chudáci, s kterými je zacházeno až nelidským způsobem. Tak jsme se tam s Markétou Kutilovou zajely podívat. Můžu zodpovědně říct, že s vězni z IS se zachází mnohem lépe, než by si zasloužili. Byl to zvláštní pocit procházet se mezi těmi, kdo na mě ještě v únoru u Baghuzu stříleli. Mohli to být kteříkoliv z těchhle nevinně se tvářících… hajzlů. Nechtěla jsem to slovo použít, ale vzpomněla jsem si zase na těch 5 – 7 000 unesených Jezídek a na svinstva, která jim tihle dělali…”

Když se objevily první záběry z vězení pro příslušníky Islámského státu v Sýrii, byla jsem fakt naštvaná. Spousta článků…

Zveřejnil(a) Lenka Klicperova dne Čtvrtek 19. prosince 2019

Známá reportérská dvojice

Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová tvoří už 10 let sehraný novinářský i kamarádský tandem. V roce 2008 je svedl dohromady společný zájem o osudy znásilněných žen v demokratické republice Kongo a tamní válka o nerostné suroviny. Od té doby společně podnikly mnoho zajímavých cest, napsaly stovky článků, natočily desítky televizních reportáží a vydaly několik knih.

Rudolf Hruboň