Představitelé nového vedení Středočeského kraje; Foto: profil Petry Peckové na sociální síti

Představitelé nového vedení Středočeského kraje; Foto: profil Petry Peckové na sociální síti

Domácí

STŘEDNÍ ČECHY: Noví vládci kraje začali kumulovat funkce

Představitelé nového vedení Středočeského kraje, které se dostalo k moci po volbách, začali okamžitě kumulovat funkce, aby tak maximalizovali svoje osobní příjmy. Pro nové papaláše se již vžilo označení “hladová koalice”. Uvádí se to v článku na serveru Parlamentní listy (viz ZDE).

Šampiónem Martin Kupka (ODS)

Martin Kupka, který aspiroval původně na místo hejtmana, si zklamání vynahradil obsazením spousty lukrativních funkcí. Na úřadě Středočeského kraje bude zastávat funkci náměstka hejtmanky, také bude jejím statutárním zástupcem a radním pro oblast silniční dopravy. Současně je také starostou středočeských Líbeznic a poslancem. Ve Sněmovně je zároveň místopředsedou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a členem Kontrolního výboru. Členské místo má i v několika podvýborech, jde o Podvýbor pro kontrolu hospodaření veřejného sektoru, Podvýbor pro cestovní ruch a Podvýbor pro e-Government. Je také členem Komise pro kontrolu činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a členem Komise pro práci kanceláře PS.

Martin Kupka, nový středočeský superman v kumulaci funkcí; Foto: Profil M. Kupky na sociální síti

Aby toho nebylo málo, zastává i funkce ve své domovské Občanské demokratické straně, kde je místopředsedou, členem regionální rady ODS Středočeský kraj, předsedou místního sdružení ODS Líbeznice a předsedou oblastního sdružení ODS Praha-východ. Redaktory PL zajímalo, zda se nějaké funkce nyní vzdá, nebo zvládne zastávat vše. „Pokusím se role skloubit,“ sdělil redakci.

Další se nechtějí nechat zahanbit

Kolega z ODS Martin Hrabánek je současně radní pro oblast sociálních věcí a starostou Slaného. Libor Lesák je radním pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek a zároveň místostarostou Kralup nad Vltavou. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) je zároveň starostkou Mnichovic. Ta na dotazy, zda se starostování vzdá, neodpověděla. Asi ještě váhá.

Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková; Foto: Profil Petry Peckové na sociální síti

Její stranický kolega Petr Borecký je pro změnu radním pro oblast veřejné dopravy a starostou Úval. I Věslav Michalik, náměstek hejtmanky pro oblast financí, dotací a strategie, je starostou, konkrétně Dolních Břežan. A posledním z hnutí STAN je Milan Vácha, radní pro oblast vzdělání a sportu a starosta Psár. Také on bude zastávat několik funkcí současně. Posledním radním je zástupce Spojenců Jan Jakob, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a také starosta Roztok. Jakob se už nechal slyšet, že do kanceláře bude chodit jen v pondělí a ve čtvrtek. Zdvojené funkce mají i někteří další uvolnění členové zastupitelstva, předsedové výborů. Jen namátkou můžeme hovořit o Pavle Štrobachové z hnutí STAN, která je starostkou Smečna, či o zástupcích z ODS Karlu Bendovi, který je starostou Benátek nad Jizerou či o Petru Vychodilovi, který je starostou Králova Dvora.

Zpracoval Rudolf Hruboň