Středočeská hejtmanka Petra Pecková; Foto: profil P. Peckové na sociální síti

Středočeská hejtmanka Petra Pecková; Foto: profil P. Peckové na sociální síti

Domácí

STŘEDNÍ ČECHY: Hejtmanka s příjmem 176 tisíc bude mít speciální fond na vizáž

Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi,” chce se říct při pohledu na chování nové garnitury Středočeského kraje. Ten po krajských volbách opanovala tzv. “hladová koalice” v čele se zástupkyní Rakušanova hnutí STAN Petrou Peckovou.

Osobní “repre” fond za peníze daňových poplatníků

Nová středočeská hejtmanka potvrzuje přezdívku “hladová koalice,” kterou ihned po volbách dostalo nepřehledné seskupení antibabišovských sil, kterému vévodí hnutí STAN. Ihned po svém nástupu k moci začali noví vládci kraje kumulovat funkce (viz ZDE). Výjimkou není ani hejtmanka, které nestačí její plat 137.000 Kč, který měsíčně dostává na kraji, ani přilepšení ve výši 39.000 Kč, které jí vyplácí obec Mnichovice, kde je stále starostkou. Zařídila si totiž vytvoření zvláštního fondu, který je definován jako “Příspěvek na úhradu zvýšených nákladů na úpravu zevnějšku v souvislosti se zastupováním města při veřejných občanských obřadech. Příspěvek na podporu vzdělávání v souvislosti s výkonem funkce člena zastupitelstva obce a konečně odměnu při významném životním výročí.” To všechno schválilo mnichovické zastupitelstvo usnesením 20-08-05 tamní neuvolněné starostce Peckové:

Zdroj: Zápis z jednání zastupitelstva města Mnichovice ze dne 9.12.2020                     

Pecková na zmíněném zasedání ještě požádala v souvislosti s ukončením uvolněné funkce starostky o schválení proplacení náhrady za nevyčerpanou alikvótní část dovolené za rok 2020. Také v tomto bodě všichni zvedli ruku. Zmíněné peníze na Peckové image půjdou ze sociálního fondu města s účinností od 1. 1. 2021.

Zdroj: Parlamentní listy

Zpracoval Rudolf Hruboň