Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík; Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík; Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

Starostové nabízeli ODMĚNU ZA ÚČAST NA PROTESTU proti hejtmance Jermanové

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) nabídlo svým členům za účast na demonstraci proti středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové odměnu 100 Kč za hodinu. Uvedl to ve svém článku server Seznam.cz (viz ZDE).

Protest proti podpoře srazu Harley-Davidson

Starostové protest svolávali 4. července k pražskému Výstavišti. Právě tam se totiž konala oslava 115. výročí značky Harley-Davidson. Středočeský kraj v čele s hejtmankou Pokornou Jermanovou poslal motorkářům dotaci ve výši deseti milionů korun. A Starostové, kteří jsou v regionu v opozici, se chtěli vůči dotaci vymezit.

Nabídka placené účasti

V souvislosti s touto akcí dostali členové STAN nabídku přivýdělku. Pražská tajemnice hnutí Vlasta Urbánková jim poslala e-mail, ve kterém uvedla, že mohou dostat 100 korun za hodinu, když se akce zúčastní. „S vaší účastí je počítáno zejména na krátkém protestním shromáždění před Výstavištěm, kdy je potřeba pro další PR vytvořit co největší skrumáž lidí v tričkách STAN,“ stojí v e-mailu.

Starostové: „Jedná se o nedorozumění“

Protestní akci proti hejtmance pořádal středočeský zastupitel Věslav Michalik. On i Urbánková se přiznali, že zmíněný e-mail s nabídkou přivýdělku členové STAN dostali. Oba však tvrdí, že šlo údajně o pochybení. A že prý Starostové neplatí lidi, aby se účastnili protestů.

„Bylo to z její strany hluboké nedorozumění. Řešil jsem to. Tím to pro mě skončilo,“ prohlásil Michalik. „To byla opravdu chyba,“ připustila Urbánková. „Nehonorujeme účast na nějakých demonstracích ani žádné demonstrace nepořádáme. Tohle byl můj přešlap,“ tvrdí Urbánková.

Rudolf Hruboň