Petr Hlubuček a Petr Gazdík (oba STAN); Fota: Wikimedia Commons

Petr Hlubuček a Petr Gazdík (oba STAN); Fota: Wikimedia Commons

Domácí

STAN POD PALBOU: Policie se zajímá o politiky Starostů

Policie provedla zátah ohledně hospodaření pražského dopravního podniku. V její síti uvízl náměstek primátora Petr Hlubuček a vyšetřovatelé se zajímají také o ministra školství Petra Gazdíka. Oba jsou členové hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Hlubuček obviněn

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili 11 lidí kvůli podezřením ohledně hospodaření pražského dopravního podniku. Podle informací Radiožurnálu jsou mezi obviněnými náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Hlubuček je podle Radiožurnálu podezřelý z korupce a účasti na organizované zločinecké skupině. Trestní stíhání souvisí s policejní razií, která ve středu proběhla na desítkách míst v metropoli. „Skutky, pro něž bylo zahájeno trestní stíhání proti 11 osobám, souvisí s hospodařením spol. Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s.,” sdělil žalobce z Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) Adam Borgula.

Policie se zajímá i o Gazdíka

Policie se podle informací MF DNES zajímá rovněž o ministra školství Petra Gazdíka (STAN). Při domovních prohlídkách hledá materiály, které se Gazdíka týkají. „Nevím, že by se o mě policie zajímala. Nejsem si vědom žádných pochybení, ale jsem připravený poskytnout vyšetřovatelům veškerou součinnost,“ tvrdí Gazdík. Kvůli podezření člena STAN se večer on-line sejde předsednictvo vládního hnutí. Podle informací ČTK se dají očekávat ráznější kroky. Hlubučka již k rezignaci na post náměstka vyzval primátor Zdeněk Hřib a předseda hnutí Vít Rakušan mluví v souvislosti s kauzou pražského dopravního podniku o vyvození personální odpovědnosti.

Zpracoval Rudolf Hruboň