Pavel Novotný; Foto: FB profil Pavla Novotného

Pavel Novotný; Foto: FB profil Pavla Novotného

Domácí

SPRAVEDLNOST: Pavel Novotný (ODS) byl opět obžalován za podněcování k trestnému činu

Kontroverzní starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) byl státním zástupcem obžalován z podněcování k trestnému činu. Souvislost by obžaloba měla mít s nedávným vyšetřováním některých výroků Pavla Novotného směrem ke komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi. Uvádí se to v článku na serveru Aktu.cz (viz ZDE).

Nenávistné výroky na sociálních sítích

Obžaloba už doputovala k obvodnímu soudu pro Prahu 5. Předmětem obžaloby je Novotného komentář na Twitteru a výrok, že by komunistický poslanec Zdeněk Ondráček „měl viset“ za vlastizradu kvůli cestě do Doněcké lidové republiky. Novotný tak reagoval na status Miroslava Kalouska a přidal komentář: „Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel.“ Také zveřejnil k celé věci vlastní status, v kterém napsal, že je pro obžalobu Ondráčka z vlastizrady a k jeho usmrcení tajnou službou. Novotný už byl v minulosti odsouzen za vyhrožování vraždou k peněžitému trestu (viz ZDE). Za tento skutek, pokud ho soud uzná vinným, mu hrozí až dvě léta, podmínka nebo další peněžitý trest.

Ondráček se zúčastnil oslav založení DLR

Zdeněk Ondráček se na Ukrajině v polovině května loňského roku zúčastnil oslav Dne Doněcké lidové republiky (DLR). Podle záběrů zveřejněných na Twitteru byl český poslanec oficiálně přijat představiteli DLR, kteří mu nechali zahrát i českou hymnu. Ondráček již dříve uvedl, že cesta byla soukromá, na akci byl pozván, ale náklady si hradil sám.

Rudolf Hruboň