Pavel Novotný: Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Pavel Novotný: Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Domácí

SPRAVEDLNOST: Pavel Novotný (ODS) byl odsouzen za pronásledování a vyhrožování

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný byl odsouzen Obvodním soudem pro Prahu 5 k půlročnímu odnětí svobody s dvouletou podmínkou za nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta a podněcování k trestnému činu vraždy. Oznámila to server iDNES (viz ZDE).

Tři roky pronásledování

Podle soudkyně Novotný prostřednictvím elektronických prostředků opakovaně nepřímo působil na poškozeného tím, že zveřejňoval informace o jeho soukromém životě a sdílel fotografie, které poškozeného zobrazovaly na různých místech, které doplňoval posměšnými komentáři. Takového chování se měl podle soudu dopouštět tři roky. Jeho příznivci měli podnikatele sledovat a fotografovat. Následně fotky poslali Novotnému, který je zveřejnil. Novotný Víta dlouhodobě označuje za podvodníka, podal na něj několik trestních oznámení. Pražské policii například i poslal dopis, v němž oznámil, že chce Víta zavraždit.

Dosavadní tresty neměly účinek

Souhrnný trest obdržel Pavel Novotný také za trestný čin podněcování k trestnému činu vraždy, kterého se dopustil tím, když ve veřejných médiích opakovaně prohlašoval, že bývalý policejní prezident Stanislav Novotný “zradil Česko, a vlastizrádci mají viset.” Reagoval tak na kritiku Stanislava Novotného vůči starostovi Řeporyjí. Soudkyně Jana Humeni navíc upozornila, že Novotný by měl změnit svou rétoriku. Peněžité tresty, které v minulosti dostal, totiž neměly žádný účinek, stejně jako trest veřejně prospěšných prací. Novotný byl totiž již v loňském roce pravomocně odsouzen za nebezpečné vyhrožování Marku Vítovi a to k peněžitému trestu.

Zpracoval Rudolf Hruboň