Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

ŠPINAVÁ DOHODA: USA poskytly beztrestnost teroristům z ISIS za ukradené zlato

Několik dní poté, co byly zveřejněny zprávy z místních zdrojů v syrské oblasti al-Dashisha o zlaté dohodě mezi USA a teroristickou organizací ISIS (viz ZDE), se objevily nové informace, které potvrzují tyto zprávy. Uvádí se to v článku syrské zpravodajské agentury SANA (viz ZDE).

Zlato za bezpečný odchod teroristů

Informace naznačují, že americké okupační síly v oblasti al-Dashisha ve Sýrii uzavřely dohodu s islámskými teroristy z ISIS (tzv. Islámského státu), podle které Washington dostane desítky tun zlata, které islamistická organizace ukradla výměnou za zajištění bezpečného průjezdu teroristům a jejich vůdcům v oblasti Deir Ezzor, kde se nacházejí. Informace z místních zdrojů uvedly, že vrtulníky americké armády již v neděli v noci přepravily zlaté cihly na vojenskou základnu, než je dopravily do Spojených států.

Až 50 tun krvavého zlata

Zdroje dále uvádějí, že desítky tun, které ISIS uchovával na svém posledním stanovišti v oblasti al-Baghouz v oblasti Deir Ezzor, byly předány Američanům a byly přidány další tuny zlata, které Američané nalezli v jiných úkrytech ISIS. Celkové množství zlata převzaté Američany pro přepravu do USA je až 50 tun, přičemž ponechali jen zbytky pro protivládní milice SDF, které jim slouží. Nedávno zdroje uvedly, že oblast, kde se vedoucí představitelé a členové ISIS zabarikádovali, obsahuje nejméně 40 tun zlata a desítky milionů dolarů, které teroristická organizace ukradla z různých oblastí Sýrie a Iráku.

Rudolf Hruboň