Lukáš Lev Červinka, Pirátská strana; Foto: Facebookový profil 
L. L. Červinky

Lukáš Lev Červinka, Pirátská strana; Foto: Facebookový profil L. L. Červinky

Magazín

ŠOTEK: Piráti poslali na bezpečnostní konferenci manekýna?

Posměch a šok způsobil na sociálních sítích člen Pirátů, který uvádí jako své jméno “Lukáš Lev Červinka”. Za peníze strany se totiž vypravil na mezinárodní bezpečnostní konferenci do Berlína. Více než jako bezpečnostní expert vypadá ale jako nepovedený manekýn a nebo jako parodie na české podnikatele z 90. let minulého století.

Módní policie by ho měla zatknout

U květinkového obleku je na místě přemýšlet, zda je Červinka příznivcem hnutí Hippies a nebo zda koupil oblek v nějakém výprodeji. O naprosté nevhodnosti takového typu oblečení na mezinárodní konferenci nepochybuje nikdo, a to nemusí být ani módní expert. Neuspokojivý vzhled doplňuje evidentně nekvalitní košile s pomačkaným límečkem, který se snad ani nedá vyžehlit.

Mezinárodní kontakty podle Pirátů?

Pokud si takto představuje Pirátská strana budování mezinárodních kontaktů, bude nás zahraničí brzo považovat za zemi, kde hulí trávu už i politici. Z takovýchto “odborníků” čiší na sto honů jejich nevyzrálost a nedospělost (navzdory věku). Takto nám Piráti respekt a vztahy v zahraničí nezajistí. Nastal čas, aby si najali nějakého experta na společenské chování a etiketu, aby se Piráti nestali dříve nebo později jen terčem posměchu.

-rh-