Ruský ministr obrany Sergej Šojgu; Foto: Ruské ministerstvo obrany / Wikimedia Commons

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu; Foto: Ruské ministerstvo obrany / Wikimedia Commons

Zahraniční

ŠOJGU: Západ chce vyprovokovat boj do posledního Ukrajince

“Rusko konzistentně a metodicky naplňuje plán osvobození Donbasu. USA a další západní země se to ale snaží co nejvíc zdržet na úkor ukrajinských životů,” prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Uvedla to agentura Reuters (viz ZDE).

Boj do posledního Ukrajince

Rusko podle něj postupuje v plnění svého plánu, kterým je osvobození oblasti Donbasu. USA a další západní země se to ale podle něj snaží co nejvíc zdržet na úkor ukrajinských životů. „Spojené státy a západní země, které jsou pod jejich kontrolou, dělají vše pro to, aby speciální vojenskou operaci zdržely,“ řekl Šojgu podle agentury Reuters a dodal, že „zvyšující se množství dodávek zbraní ze zahraničí jasně demonstruje jejich úmysl vyprovokovat kyjevský režim k boji do posledního Ukrajince“.

Speciální vojenská operace

„Akce našich jednotek a kvalita našich zbraní zase a znovu ukazuje, že priority naší armády a politického vedení Ruska budovat ruské vojenské síly, byly správné,“ řekl Šojgu v úterním proslovu. Ruské vojáky pochválil za odvahu a hrdinství, které prokazují při plnění svých povinností. Moskva opakovaně uvádí, že neútočí na civilní cíle. Cílem speciální vojenské operace na Ukrajině je zemi demilitarizovat a zbavit jí nebezpečných vojenských skupin nacionalistů a neonacistů.

Zpracoval Rudolf Hruboň