Roman Šmucler (TOP09); Foto: 	Luděk Kovář / Wikimedia Commons

Roman Šmucler (TOP09); Foto: Luděk Kovář / Wikimedia Commons

Domácí

ŠMUCLEROVA NEMOCNICE měla zdravotní pojišťovny připravit o 19 milionů korun

Policie viní desítky sester a lékařů z Nemocnice Na Pleši z vykazování fiktivní zdravotní péče, což mělo zdravotní pojišťovny připravit o více než 19 milionů korun. „Měli bychom ty peníze najít, ale z mé strany už není lidská chuť problém řešit,“ tvrdí jednatel nemocnice Roman Šmucler (TOP09) v rozhovoru pro Radiožurnál (viz ZDE).

Úkony které se neprovedly

Zdravotníci vykazovali pojišťovně řadu nenápadných lékařských úkonů, které nikdy neproběhly a rozložili je do relativně dlouhého časového období. Policisté míní, že se podobná praxe děje pravděpodobně i v jiných zdravotnických zařízeních, ale v Nemocnici Na Pleši už činů bylo tolik, že to šlo prokázat. „Byl jsem před několika lety na výslechu a měl jsem z něj pocit, že policie chápe, že pokud se tam něco dělo, tak o tom nevím. Nejsem ve strukturách, které by tohle ovlivňovaly,“ tvrdí v rozhovoru jednatel nemocnice Roman Šmucler.

Nemocnice má obstavené účty

“Nemocnici na Pleši jsme provozovali jako neziskové zařízení, čili nic jsme si z toho nebrali,” snažil se novináře přesvědčit Šmucler. “Myslím, že se snažíme nějak sehnat peníze a udržet nemocnici v provozu. Přiznám se, že mě to celé tak otrávilo, po těch letech, kdy jsem tomu věnoval čas a peníze, že ať udělal chybu kdokoli, tak se přiznám, že chci, ať tu situaci policie vyřeší,” tvrdí dál stomatolog a člen TOP09. “Vyšetřuje se to už mnoho let,” pokračoval Šmucler.

Jednat prý měly zdravotní pojišťovny

“Samozřejmě jsme ale čekali, že přijdou zdravotní pojišťovny s tím, že je něco špatně, takže uděláme revizi. Peníze určitě nikdo neukradl,”  tvrdí dále bezelstně Šmucler. Zda někdo dělal trestnou činnost nad rámec, nemůžu říct, protože v tom problému nejsem a přiznám se, že ani být nechci,” snažil se dále distancovat od své odpovědnosti jednatele firmy. “Ale dali jsme do toho desítky milionů ve snaze udělat nemocnici, která bude léčit lidi a nic z toho nevyděláme. Takže je to opravdu velká hořkost, ať už to způsobil kdokoli,” uzavřel své vyjádření ke kriminální kauze Šmucler.

Rudolf Hruboň