Stávkující kamiony zablokovaly dopravu; Foto: Slovenská policie

Stávkující kamiony zablokovaly dopravu; Foto: Slovenská policie

Zahraniční

SLOVENSKO: Stávkující autodopravci zablokovali veřejnou dopravu

Na Slovensku již třetím dnem pokračuje stávka autodopravců. Kamiony úplně zablokovaly dopravní komunikaci směrem do Bratislavy na ulici Rožňavská.

Dopravci protestují proti zvyšování poplatků

Stávka slovenských autodopravců v Bratislavě, Košicích a na Oravě trvá již od úterý. Podle zástupců Unie autodopravců Slovenska jsou jejich kroky krajním řešením, které je namířeno proti drastické tendenci zhoršení podnikatelského prostředí autodopravců. Stávkující žádají, aby bylo schváleno 50% snížení silniční daně a pozastaven výběr mýta do určení jeho nového správce. Jednat o svých požadavcích měli s vedením slovenského ministerstva financí ve čtvrtek.

Blokace veřejné dopravy

Podle Stanislava Skaly z Unie autodopravců je na slovenských silnicích 150 kamionů, které můžou pokračovat v blokádě veřejné dopravy. Ve čtvrtek byl na pár hodin zcela zablokován provoz směrem do Bratislavy na ulici Rožňavská. V této souvislosti policie Bratislavského kraje varovala řidiče a doporučila jim, aby celý den využívali alternativní cesty. Později policisté informovali, že doprava na Rožňavské směrem do Bratislavy byla obnovena v jednom jízdním pruhu. Uvádělo se, že směrem z města komplikace nejsou.

Rudolf Hruboň