Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová; Foto: Slavomír Frešo / Wikimedia Commons

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová; Foto: Slavomír Frešo / Wikimedia Commons

Zahraniční

SLOVENSKO: Prezidentka Čaputová už utratila za luxusní róby svůj měsíční plat

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová stihla utratit za půl roku ve funkci za luxusní oblečení a služby stylistů již celý svůj měsíční plat. Ten v současné době činí 13 500 eur (téměř 340 tisíc Kč). Uvádí se to v článku slovenského serveru Pluska.sk (viz ZDE).

Kancelář prezidentky přesnou částku tají

Kolik si za večerní róby či běžnější pracovní šaty na státní návštěvy dvorní návrhář prezidentky a celebrit říká, kancelář Zuzany Čaputové nesdělila. Co se týká částek, uvedla jen hrubý odhad. “Cena jednotlivých šatů závisí vždy od jejich náročnosti a zároveň je cena příznivější, protože zohledňuje i dlouhodobou spolupráci s návrhářem Hanečkem. Ceny šatů se pohybují ve stovkách eur,” napsala. Pokud však počítáme, že jeden model mohl stát mezi 500 až 1 500 eur, prezidentka do svých rób investovala již pravděpodobně svůj celý čistý měsíční plat.

Využívá služeb stylistky

Prezidentka navíc využívá služby stylistky, se kterou začala spolupráci již během své volební kampaně. “Paní prezidentka využívá služeb Sandry Žigové, se kterou se radí v souvislosti s vhodným výběrem šatů na každou významnější státnickou příležitost,” informovala šéfka tiskového odboru kanceláře prezidentky Martina Goffová. “Většinu nákladů si paní prezidentka hradí z jejího platu,” uvedla dále. Co však znamená “většina nákladů” neupřesnila. Smlouvy s Hanečkem nebo s Žigovou totiž nejsou v rubrice objednávky/faktury na webu kanceláře prezidentky ani v centrálním registru smluv uvedeny.

Rudolf Hruboň