Robert Šlachta; Foto: Profil R. Šlachty na sociální síti

Robert Šlachta; Foto: Profil R. Šlachty na sociální síti

Domácí

ŠLACHTA: Hladík není žádný svědek, ale podezřelý

Bývalý špičkový policista Robert Šlachta se na svém profilu na sociální síti vyjádřil ke kauze kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (viz ZDE).

Hladík není svědek, ale podezřelý

Prezident odmítl jmenovat Hladíka ministrem, ale Jurečka na něm trvá. Když se Jurečkovi nepodařilo prostrkat Hladíka až úplně nahoru, tak si ho tam aspoň dosadí jako náměstka. Strašně by mě zajímalo, co tam kluci spolu mají rozdělaného, vzhledem k tomu, co všechno už má Hladík za sebou. Tak zaprvé. V kauze ovlivňování privatizací bytů v Brně Hladík není žádný svědek, jak to tvrdí Jurečka, ale je podezřelý. Byty v Brně řešil Hladík zjevně rád, protože jeho asistentka a taky konzultant získali startovací obecní byty hned v prvním kole losování za hubičku.

Lobování za souseda

Dům, v kterém Hladík sám bydlí, koupil od člověka, kterému politici přiklepli hned pět městských bytů nebo nebytových prostor. A aby toho nebylo málo, tak stejný člověk, Martin Unzeitig, prodával městu pozemek za čtyři miliony korun. Předpokládám, že vás teď vůbec nepřekvapí, když napíšu, že pozemek je v městské části, kde bydlí jak Unzeitig, tak Hladík. A jako vždycky u těchto případů existuje několik posudků. První byl moc nízký, tak udělali i druhý, a v něm už vyšlo hezké číslo. Čtyři miliony korun. A Hladík mohl začít za svého souseda lobbovat, aby mu to město odkleplo. Nepřekvapivě rada a Hladík hlasovali tak, jak měli, a nákup schválili.

Jsou prolezlí korupcí

Tak si to shrňme. Soused Hladíka, ten, který mu prodal jeho dům, tak přímo on nebo jeho rodina zcela náhodou dostanou pět městských bytů a nebytových prostor, na které se běžně čeká i léta. A pak zcela náhodou ten samý člověk vlastní pozemky, které město potřebuje, aby tam postavilo cestu. A krásný obchod za čtyři miliony ze státního je na světě. Jako poslední věc vám napíšu to, co vždycky. Jsou prolezlí korupcí. Skrz na skrz.

Redakčně upravil Rudolf Hruboň