Zdeněk Hřib, Jakub Michálek, Ivan Bartoš a Olga Richterová z Pirátské strany; Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Zdeněk Hřib, Jakub Michálek, Ivan Bartoš a Olga Richterová z Pirátské strany; Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

SKANDÁL: Piráti falšují podpisy na oficiálních dokumentech, tvrdí jejich bývalá členka

Bývalá místopředsedkyně Pirátů Ingrid Romancová prozradila skandální příběh. Poslanec Jakub Michálek měl v minulosti písemně jednat pod její jménem a s falešným podpisem. Romancová to uvedla ve svém příspěvku na sociální síti (viz ZDE).

Falšování podpisů jako běžná praxe?

Příspěvek o poslanci Michálkovi bývalá místopředsedkyně Pirátů Ingrid Romancová zveřejnila ve středu 23. října na svém účtu na sociální síti. Romancová byla zvolena místopředsedkyní v roce 2010 proto, že byla žena a neměla za sebou žádný skandál. Po svém zvolení ale zjistila, že si Michálek dopisoval se státními úřady a mimo jiné vedl boj za legalizaci marihuany jejím jménem. A to všechno bez jejího vědomí. „Po zvolení jsem zjistila, že si někdo pod mým jménem dopisuje s ministerstvy. S mým falešným podpisem. Michálek se přiznal, jakoby nic, že to dělá on, a že je to v politických stranách běžná praxe, že prý zastupuje místopředsedu, jedná jeho jménem a ulehčuje mu tak prý jeho agendu. Tak jsem to přešla, byť jsem to vnímala jak podvod a nikdy jsem se pořádně nedozvěděla, s kým si o čem teda vlastně píšu a po jakých ‘jdu’ informacích a jestli mě třeba náhodou někdo nezabije, protože známý z ministerstva spravedlnosti povídal, že za to, co u nich provádím, mě fakt může někdo chtít odstranit,“ uvedla bývalá Pirátka.

Raději ze strany odešla

Ingrid Romancová následně stranu opustila, protože se bála, že skončí za mřížemi. „Vyhodnotila jsem, že pokud neuteču, skončím v base (pod mým jménem se vedl boj za legalizaci marihuany, za ilegální stahovaní filmů, a já byla vždy poslední, kdo se o tom dozvěděl),“ uvedla. Ve svém sdělení expirátka také poukázala na to, že má Michálek už dlouhodobě sociální problémy či rozpoutává mediální skandály, aby si uměle zvýšil preference.

Piráti se v poslední době potýkají se skandály

V poslední době unikly na veřejnost informace o kontaktech Michálkovy partnerky, bývalé pornoherečky Michaely Krausové, s trestně stíhaným manažerem reklamní firmy JCDecaux, která má zájem o pokračování reklamních zakázek v Praze (viz ZDE). S obžalovaným manažerem se setkával také kolega a nástupce Krausové na pozici šéfa pražských zastupitelů (poté, co byla Krausová nucena odstoupit) Viktor Mahrik (viz ZDE). V posledních dnech potom unikla na veřejnost vulgární komunikace Krausové a vůči Michálkovi se ve straně zvedla vlna odporu kvůli jeho nepřijatelným způsobům komunikace uvnitř strany. Pražská zastupitelka Pirátů zase navrhla pohřbívání osamělých seniorů do hromadných hrobů (viz ZDE).

Rudolf Hruboň