Obchodní dům OBI v Moskvě; Foto: Gennadij Gračev / Wikimedia Commons

Obchodní dům OBI v Moskvě; Foto: Gennadij Gračev / Wikimedia Commons

Ekonomika

SÍŤ SUPERMARKETŮ OBI v Rusku plně obnoví provoz

Síť hypermarketů pro kutily OBI obnoví provoz prodejen v Rusku do 11. května. Jako první se 27. dubna otevře hypermarket na Chodynskoje Pole v Moskvě. Firma to uvedla ve svém prohlášení (viz ZDE).

Obnovení prodejů již ve středu

“Síť hypermarketů pro opravy a chaty OBI připravila na zahájení letní sezóny pro všechny milovníky venkovského života dlouho očekávaný dárek a obnovuje svou činnost v Rusku. Ve středu 27. dubna se moskevská prodejna OBI Chodynskoje Pole znovu otevře své brány zákazníkům a plánuje se spuštění všech hypermarketů sítě, píše se ve zprávě. Prodejny se budou otevírat po etapách: do 1. května by se obchody v Moskvě a Petrohradu měly vrátit k obvyklé otevírací době, poté v regionech a do 11. května obnoví činnost všech 27 hypermarketů OBI. “Podrobný harmonogram otevření najdete na webu společnosti a v kontaktním centru,” dodává společnost.

Pozitivní signál pro podnikání

Svou práci obnoví i web OBI a mobilní aplikace, zatím však pouze v informačním režimu. Načasování spuštění internetového obchodu bude oznámeno později, uzavřela společnost. Ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov označil otevření obchodu za pozitivní signál pro podnikání. Tato událost je pozitivním signálem pro trh a další zahraniční podniky. Případ OBI lze nazvat dobrým příkladem civilizovaného řešení otázky pokračování provozu ruských podniků se zahraniční účastí,” řekl Manturov, citovaný tiskovou službou Ministerstva průmyslu a obchodu.

O společnosti OBI

OBI je síť hypermarketů pro kutily a působí v Rusku od roku 2003. Síť má 27 hypermarketů ve 14 městech: osm v Moskvě, pět v Petrohradu, po dvou obchodech v Nižném Novgorodu a Jekatěrinburgu a po jednom v Kazani, Omsku, Volgogradu, Krasnodaru, Saratově, Rjazani, Surgutu, Brjansku, Tule a Volžském. 8. března agentura DPA s odvoláním na prohlášení společnosti oznámila, že OBI ukončuje své působení v Rusku kvůli událostem na Ukrajině. V dubnu vyšlo najevo, že mateřská německá společnost prodala ruskou část podniku investorovi z Ruska.

Zpracoval Rudolf Hruboň