Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Domácí

SEZNAM už není česká firma, majitel Lukačovič ji převedl do DAŇOVÉHO RÁJE na Kypru

Seznam.cz není už od roku 2010 česká firma. Jak zjistil server Lupa.cz (viz ZDE), zakladatel a většinový vlastník seznamu Ivo Lukačovič převedl majoritní podíl ve firmě na neznámou společnost Helifreak Limited se sídlem v daňovém ráji na Kypru. Vyplývá to ze zápisu mimořádné valné hromady Seznamu z 6. prosince 2010 (viz ZDE).

Kyperská “daňová optimalizace”

“Kyperská společnost Helifreak Limited byla na valné hromadě zastoupená českým advokátem, jemuž udělil plnou moc k jednání najmutý jednatel. Tolik lze vyčíst z listin uložených ve spise”, uvedla Lupa.cz. Spekuluje se o tom, zda je Lukačovič vlastníkem kyperské společnosti. Jisté ale je, že prostřednictvím této firmy investuje. “Jedná se o investiční společnost, ve které Ivo Lukačovič shromažďuje své investice a využívá daňovou optimalizaci spojenou s Kyprem, cituje Lupa.cz šéfa Seznamu Pavla Zimu.

Česká republika přichází o daně

Tím, že jsou příjmy majitele společnosti Seznam.cz daněny, resp. téměř nedaněny na Kypru, přichází Česká republika každý rok na daních nejméně o desítky milionů korun. Takto obírají český stát o daňové příjmy majitelé spousty dalších firem sídlících formálně na Kypru, jako např. internetového obchodu Alza atd..

Rudolf Hruboň