Moderátorka DVTV Daniela Drtinová; Foto: Petr Tomaides, Wikimedia Commons

Moderátorka DVTV Daniela Drtinová; Foto: Petr Tomaides, Wikimedia Commons

Domácí

SERVILITA: Moderátorka Daniela Drtinová byla na besedě loajální vůči Bakalovi

O stavu ve veřejnoprávní ČT se hovořilo na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni s novinářkou z DVTV Danielou Drtinovou. Vyznala se rovněž k vděčnosti k manželům Bakalovým, kteří podle ní prý “nezasahují do práce médií a vytvořili zde ostrov kvalitní nezávislé žurnalistiky.” Uvádí to ve svém článku server Parlamentní listy (viz ZDE).

Sebechvála DVTV

„Nezávislost se dá uchovat, pětileté fungování DVTV je toho alespoň z části důkazem,“ pochválila televizi v úvodu svého vystoupení Drtinová. „Subjekt, který vstupuje do neplacené digisféry a chce být efektivní a úspěšný z hlediska přežití, musí mít nějaký kredit z minulosti a dobrou smlouvu o editoriální nezávislosti. Nikdy se nám nestalo právě díky dobře nastavené smlouvě, aby nám někdo zasahoval do editoriálního obsahu. Dokázali jsme vytahovat z povědomí společnosti dobrá témata, která resonují”, tvrdila Drtinová.

Zpravodajství ČT: stát ve státě

V diskusi zazněl dotaz: „Zaslechla jsem, že generální ředitel ČT má strach ze zpravodajské relace v České televizi. Mezi novináři se říká, že je to samostatný stát ve státě a že si to v podstatě řídí všechno sami. Je na tom něco pravdy?“ „Já si hlavně myslím, že je to v pořádku,“ odpověděla překvapivě Drtinová. “Od toho jsou šéfredaktoři, je tam dokonce ředitel zpravodajství, vedení je zdvojené a mělo by nést zodpovědnost za správný obsah, korektnost informací. Nemyslím si, že by vedení ČT, potažmo generální ředitel, měl zasahovat do zpravodajského obsahu,“ zdůraznila Drtinová.

Vděk manželům Bakalovým

“Musím říci, nikdy nebudu v roli toho, který štítivě bude dávat ruce pryč od manželů Bakalových, protože umožnili vznik televize, umožnili fungování vydavatelství Economia, které produkuje kvalitní žurnalistiku,” uvedla servilně Drtinová. “Pan Bakala má problémy, které si vyřeší sám. Ale tento segment jejich chování udělal pro Českou republiku poměrně dost a já nebudu ta, která od nich bude dávat ruce pryč, protože nám zajistili nezávislost a svobodu a díky nim existuje poměrně široký segment nezávislé žurnalistiky,“ tvrdila dále novinářka DVTV.

Rudolf Hruboň