Markéta Pekarová Adamová (TOP09); Foto: Repro Blesk.cz

Markéta Pekarová Adamová (TOP09); Foto: Repro Blesk.cz

Domácí

ŠÉFKA TOP09 ADAMOVÁ: Část migrantů bych přijala

Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová v reakci na opětovné nárůsty počtu imigrantů přicházejících do Evropy prohlásila, že by nejméně část běženců přijala, pokud se po podzimních volbách dostane k moci. Uvedla to v rozhovoru pro server Novinky (viz ZDE).

Kandidátka na ministryni

Pekarová si už brousí zuby na ministerské křeslo. Za koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP09) totiž aspiruje na post ministryně práce a sociálních věcí. “Beru to jako výzvu, na kterou jsem připravena,” tvrdí Adamová. Může však narazit na Olgu Richterovou z Pirátské strany, která je zase nominantkou na stejný post za koalici Pirátů a Starostů. Na otázku, zda je případně v rámci povolebních jednání přenechat místo ministryně Richterové ale Pekarová tvrdí, že je prý “člověk, který nelpí na ničem z toho, co dělá a jakou funkci zastává.”

Imigrace prý není téma

Na otázku, zda by v reakci na opětovné růsty počtu imigrantů, kteří nelegálně přicházejí do Evropy, byla vůči nim vstřícná nejdříve podrážděně uvedla, že to dle ní “není relevantní problém,” o kterém se hodlá bavit. Na opakovanou otázku nakonec šéfka TOP09 přiznala, že je pro pomoc jiným zemím Evropské unie, které čelí největšímu přílivu imigrantů. Údajně ale je Pekarová ochotná přijímat pouze děti a “prověřené” běžence. “Spíše symbolická pomoc našim partnerům, kteří s tím problémem mají reálnou zkušenost,” tvrdí Pekarová.

Zpracoval Rudolf Hruboň