Karel Schwarzenberg; Foto: repro Česká televize

Karel Schwarzenberg; Foto: repro Česká televize

Domácí

Schwarzenberg staví v Praze DŮM ZA 100 MILIONŮ

Čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg staví v centru Prahy. V Ostrovní ulici bude mít bytový dům za 100 milionů korun. „V Praze už ale stavět nebudu, další plochu tu nemám,“ prohlásil pro deník Blesk (viz ZDE).

Nedaleko Knihovny Václava Havla

Dům bude mít osm bytů a podzemní parkoviště pro 20 aut. „Celkové investiční náklady jsou kolem sta milionů korun,“ prozradil Schwarzenberg Blesku. Nedaleký Deymovský palác i na něj navazující dům v Ostrovní 13, kde sídlí Knihovna Václava Havla, a hned sousední proluku, na níž teď staví, získal roku 2003 v restituci. „Ty pozemky vlastní naše rodina od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ tvrdí Schwarzenberg. Od počátku počítal s výstavbou nájemních bytů.

Očekává vysoký zisk

Projekt však před 10 lety zastavila krize. Se stavbou, která bude dokončena příští rok, tak čekal až do loňska. „Počkali jsme na dobu, kdy se trhu s realitami začalo opět dařit,“ vysvětlil Schwarzenberg. Z nových bytů si politik ponechá jen jediný, ostatní odprodá. Zisk z prodeje bytů bude nejspíš velice vysoký. Podle odborníků patří tato adresa mezi nejzajímavější v metropoli. Cena bytové plochy v novostavbě tady může překročit i 150 tisíc korun za metr čtvereční v závislosti na standardu a velikosti bytu. Zájem pak zvyšuje i fakt, že volných parcel v okolí už je minimum.

Rudolf Hruboň