Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Domácí

SCHIZOFRENIE: Seznam začne spolupracovat s firmou Huawei. Dosud ji pomlouval

Aplikace české společnosti Seznam budou součástí nabídky v nových telefonech Huawei prodávaných v České republice. Seznam se na druhé straně prostřednictvím svého zpravodajství již před časem zapojil do kampaně proti Huawei.

Podpora budování vlastního prostředí

Čínská společnost Huawei služby Seznamu, včetně zpravodajství a vyhledávání, nabídne prostřednictvím svého obchodu AppGallery, který má již 400 milionů uživatelů měsíčně. Firma to v pondělí uvedla v tiskové zprávě. Spolupráce se Seznamem podle serveru Lupa souvisí se zákazem využívat služby americké firmy Google. V nových telefonech, které přišly na trh v březnu, tak bude automaticky nastaveno vyhledávání od Seznamu a k dispozici budou i další služby jako Mapy.cz, Email.cz, Novinky.cz nebo Televize Seznam.

Americká kampaň proti Huawei

Společnost Seznam se tak sama postavila do schizofrenní situace, neboť její zpravodajství prezentované portálem Seznam zprávy a Televizí Seznam se již od začátku zapojilo do americké dehonestační kampaně namířené proti tomuto čínskému výrobci. Ve společnosti Seznam evidentně došlo k vítězství byznysové divize, pro kterou je předinstalace aplikací Seznam na nových telefonech Huawei (a pravděpodobně i sesterské divize Honor) za absence konkurenčních aplikací od firmy Google výhodnou možností jak posílit klesající podíl na českém trhu.

Rudolf Hruboň