Novinář Pavel Šafr; Foto: Profil P. Šafra na sociální síti

Novinář Pavel Šafr; Foto: Profil P. Šafra na sociální síti

Domácí

ŠAFROVO FORUM24 chce vydat před volbami pamflet proti Babišovi

Kontroverzní novinář Pavel Šafr, který šéfuje pomlouvačnému serveru Forum24, oznámil, že chce nastávající volby do poslanecké Sněmovny ovlivnit vydáním pamfletu namířenému proti Andreji Babišovi, proti kterému dlouhodobě bojuje.

Megalomanský záměr

Šafr chce vydat až 2 miliony výtisků, které chce dodat do každé druhé domácnosti v ČR. Pamflet má mít podobu zvláštního čísla jeho týdeníku FORUM, který začal nedávno vydávat. Noviny jsou zatím hluboko prodělečné a potýkají se s vysokou remitendou (počtem neprodaných výtisků vrácených prodejci tisku distributorovi, resp. vydavateli). Vydáním tiskoviny s reklamním obsahem zaměřeným proti politickému subjektu účastnícímu se voleb pod hlavičkou novin tak Šafr obchází volební zákon, podle kterého je každý subjekt, který provádí ať pozitivní či negativní předvolební kampaň, povinen se zaregistrovat a má omezený rozpočet, který může na takovou propagaci vydat.

Nejasné financování

Šafr na Twitteru uvádí, že má na vydání pamfletu připraveno až 4,5 milionu korun, ale bohužel už neuvádí, kdo tuto kampaň financuje. Z vlastních prostředků vydavatelství to být nemůže, neboť jeho společnost FORUM 24 a.s. je hluboce zadlužená a firma má dokonce záporné vlastní jmění:

Z účetní závěrky FORUM 24 a.s. za rok 2020

Křetínský odmítl tisk

Šafrův záměr ale může ještě zhatit nedostatek novinového papíru, kvůli kterému odmítly tiskárny patřící podnikateli Danielu Křetínskému Šafrův pamflet před volbami vytisknout, jak oznámil Šafr na sociálních sítích:

Zpracoval Rudolf Hruboň