Krymský most po teroristickém útoku Ukrajiny; Foto: Republika Krym

Krymský most po teroristickém útoku Ukrajiny; Foto: Republika Krym

Zahraniční

RUSOVÉ VOLAJÍ PO POMSTĚ za útok na Krymský most

Ruští zastánci tvrdé linie po sobotním výbuchu na Krymském mostě chtějí pomstu. Vyzývají vedení země, aby eskalovalo své útoky na Ukrajinu bez ohledu na možné civilní oběti. Ruská Státní duma v sobotu prohlásila, že útok na most považuje za vyhlášení války.

“Zatlouct Ukrajinu do 18. století”

Ruský válečný zpravodaj Alexandr Kots napsal na sociální síti Telegram, že útok na most nevěstí nic dobrého a pravděpodobně předznamenává budoucí útok na samotný Krym. Zpravodaj zároveň vyzval Rusko, aby „zatlouklo Ukrajinu do 18. století, aniž by nesmyslně uvažovalo o tom, jak to ovlivní civilní obyvatelstvo.

Rusové volají po pomstě

Rybar, zpravodajský kanál na Telegramu, také vyzval Rusko, aby zničilo ukrajinskou infrastrukturu. „Nebudeme říkat, jak nečinnost v této situaci dopadne,“ uvedl Rybar. „Položme si otázku: Pokud to není důvod ke skutečně rozhodným opatřením, tak co to vůbec je? Lidé se dožadují pomsty.“

Jevgenij Poddubnyj, který píše pro ruskou státní televizi RT, napsal v kanálu RT na Telegramu: Nepřítel se přestal bát a tuto okolnost je třeba urychleně napravit. Velitelé útvarů, šéfové zpravodajských služeb, politici kyjevského zločineckého režimu klidně spí, probouzejí se bez bolesti hlavy a v dobré náladě, bez pocitu nevyhnutelnosti trestu za spáchané zločiny.“

Vyhlášení války bez pravidel

Prostor pro tvrdou odvetu zřejmě mělo vytvořit i sobotní prohlášení ruské Státní dumy, která útok na most považuje za vyhlášení války. „Teroristický útok na Krymský most již není jen výzvou, ale vyhlášením války bez pravidel,“ uvedla ruská Státní duma.

Zpracoval Rudolf Hruboň