Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov; Foto: Reprofoto RIA Novosti

Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov; Foto: Reprofoto RIA Novosti

Zahraniční

RUSKO ZNIČILO u Lvova logistické centrum se západními zbraněmi

Ruští vojáci zničili logistické centrum ve Lvovské oblasti a velké dodávky zahraničních zbraní, které na Ukrajinu dorazily ze Spojených států a evropských zemí, uvedl mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Zásah přesnými raketami

„Ráno 18. dubna zaútočily vysoce přesné vzduchem odpalované rakety ruských vzdušných a kosmických sil u Lvova na 124. společné centrum logistické podpory sil ukrajinských vojsk,“ uvedl na brífinku. Podle něj šlo o velké zásilky zahraničních zbraní, které Spojené státy a evropské země převezly na Ukrajinu během posledních šesti dnů. Kromě toho byl u Vasilkova v Kyjevské oblasti zničen velký muniční sklad, dodal Konašenkov. Ruské údery také zničily závod na opravu hlavic taktických raket „Točka-U“ v Dněpropetrovsku.

Ruská vojenská operace

24. února Rusko zahájilo speciální vojenskou operaci k demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny. Podle prezidenta Vladimira Putina je jejím cílem chránit lidi, kteří byli osm let vystaveni šikaně a genocidě ze strany kyjevského režimu. Jak uvedlo ministerstvo obrany, ozbrojené síly útočí pouze na vojenskou infrastrukturu a ukrajinské jednotky a již nyní výrazně snížily bojový potenciál Ukrajiny. Hlavním úkolem ruské armády je osvobození Donbasu.

Zpracoval Rudolf Hruboň