Příslušníci Federální služby bezpečnosti Ruska; Foto: FSB

Příslušníci Federální služby bezpečnosti Ruska; Foto: FSB

Zahraniční

RUSKO: Tajná služba FSB zadržela teroristy na základě informací z USA

Ruská Federální služba bezpečnosti zadržela dva občany Ruské federace, kteří připravovali teroristický útok v Petrohradu. Dojít k němu mělo během silvestrovských oslav. Teroristé byli zadrženi díky informaci, kterou předaly americké tajné služby.

Spolupráce Ruska a USA

O úspěchu spolupráce v boji proti terorismu mezi Ruskem a Spojenými státy dnes večer informoval Kreml po telefonním rozhovoru mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkou hlavou státu Donaldem Trumpem. Podle Kremlu Spojené státy předaly ruským orgánům informace o teroristech a jejich plánech, díky kterým se FSB podařilo zadržet uvedené osoby. V rámci tohoto rozhovoru Putin poděkoval Trumpovi za pomoc v boji proti terorismu, díky které bylo zabráněno několika teroristickým útokům v Rusku.

V Rusku bylo od začátku roku zabráněno 33 teroristickým útokům

Od začátku roku bylo v Rusku zmařeno 54 trestných činů teroristické povahy včetně 33 teroristických útoků, uvedl 19. prosince ruský prezident Vladimir Putin. „Jasná, efektivní a dobře koordinovaná práce zvláštních služeb nám dnes umožnila dosáhnout hmatatelných úspěchů při zajišťování bezpečnosti Ruska. Chci poděkovat vám a vašim kolegům za profesionalitu, odvahu a rozhodnost,“ řekl Putin a přivítal hosty koncertu na počest Dne pracovníků bezpečnostních orgánů Ruska. V prosinci ředitel FSB Alexandr Bortnikov sdělil, že od začátku roku speciální služby odhalily v zemi 78 buněk mezinárodních teroristů a zmařily všechny pokusy o teroristické útoky.

Rudolf Hruboň