Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Zahraniční

Rusko oznámilo, že má VAKCÍNU NA KORONAVIRUS. Připravuje masivní očkování

Rusko už má k dispozici vakcínu proti čínskému viru SARS-CoV-2 a plánuje zahájit masivní očkování populace. Oznámil to ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško s tím, že se nyní čeká na schválení látky, které by mělo proběhnout v srpnu.

Očkování od října

Ministr zdravotnictví Muraško podle agentury RIA Novosti oznámil, že masové očkování by v Rusku mohlo začít v říjnu. Jako první přijdou na řadu nejrizikovější skupiny občanů, což je zdravotnický personál a učitelé. Muraško v sobotu řekl, že skončily klinické studie vakcíny a připravuje se dokumentace k zaregistrování látky. Zdroj agentury Reuters tento týden řekl, že látka by k využití mohla být schválena v srpnu. O jaký typ vakcíny přesně jde, ministr neřekl.

Méně nákaz i úmrtí

V Rusku se za uplynulý den potvrdil nový koronavirus u 5462 lidí, na komplikace způsobené onemocněním COVID-19 tam pak zemřelo 95 lidí. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zdravotnictví. Oba údaje jsou nižší než za předchozí den. Se započtením nových úmrtí má země celkem 14 058 zemřelých, zatímco počet potvrzených případů nákazy vystoupil na 845 443. Z regionálního pohledu je koronavirem nejvíce zasaženo hlavní město Moskva, na které připadá 4473 mrtvých a 241 359 potvrzených případů nákazy.

Rudolf Hruboň