Ilustrační foto: Danaflex

Ilustrační foto: Danaflex

Ekonomika

Ruská společnost Danaflex otevřela v ČR svůj VÝROBNÍ ZÁVOD

Závod společnosti Danaflex – předního ruského výrobce pružných balicích materiálů – byl slavnostně uveden do provozu v Prostějově, oznámila tisková služba prezidenta Tatarstánu.

Otevření se zúčastnil prezident Tatarstánu

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov, ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková a prezident Tatarstánu Rustam Minnichanov.

„Objem přímých investic do nové výroby pružného balení společnosti Danaflex činil jen v první etapě asi 40 milionů eur. Nová výroba s nejmodernějším zařízením vytvoří 180 pracovních míst,“ uvádí se ve zprávě.

Minnichanov poděkoval vedení Ruska a Česka za podporu tatarsko-české spolupráce. Podle jeho slov je investiční projekt společnosti Danaflex dobrým přínosem k rozšiřování této spolupráce na regionální úrovni. Podotkl, že suroviny pro novou výrobu se budou dodávat z Tatarstánu.

První výrobní závod Danaflexu v Evropě

Závod v Česku je v pořadí čtvrtým podnikem společnosti Danaflex (ostatní tři jsou v Tatarstánu) a prvním závodem v Evropě. Zařízení pro novou výrobu dodala společnost Windmoller&Holscher. Ministryně průmyslu a obchodu České republiky zdůraznila, že každý investor má podporu vlády této země. Připomenula, že nový závod je vysoce technologickou výrobou, která zajišťuje nová pracovní místa. Ruský ministr průmyslu a obchodu popřál závodu nové úspěchy, uvádí se ve zprávě.

Skupina společností Danaflex je předním ruským výrobcem pružných balicích materiálů s podílem na trhu 15 %. Závody Danaflex mají úplný výrobní cyklus vysoce technologické fólie a pružného obalu. Společnost nabízí široké spektrum balení pro různá odvětví potravinářského průmyslu: pro oleje a tuky, cukrářské výrobky, smíšené zboží, mléčné výrobky a rychlé občerstvení a také pro mražené potraviny a nápoje. Společnost nabízí kromě toho balení pro spotřební chemické výrobky, ochranné fólie a zboží pro domácí zvířata.

Rudolf Hruboň