Ilustrační foto: aeroflot.ru

Ilustrační foto: aeroflot.ru

Zahraniční

ÚSPĚCH: Ruská letecká společnost Aeroflot získala prestižní ocenění

Ruská letecká společnost “Aaeroflot” získala jedno z nejprestižnějších ocenění ve světě letectví – Letecká doprava News Awards 2016 v kategorii “Volba čtenářů”.

Air Transport News (ATN) je respektovaná analytická agentura v oblasti celosvětové letecké dopravy. V minulých letech získalo zlatý olivový věnec ATN několik předních světových leteckých společností s 4- a  5-hvězdičkovou úrovní služeb, jako jsou Emirates, Qatar Airways a nebo Turkish Airlines.

Zvláště pozoruhodná je skutečnost, že ruský letecký dopravce byl schopný vyhrát ekvivalent Grand Prix – “Reader Choice” (Volba čtenářů) – nejvíce čestné ocenění, a to i přes některé pokusy vyvolat nedůvěru vůči ruskému dopravci. “Aeroflot” získal ocenění jako výsledek hlasování čtenářů z celého světa. Grand Prix je jediná nominace, kde se při určování vítěze neúčastní porota a kde je vítěz volen přímo.

Na druhé straně, cena “Leader of the Year”, kterou byl oceněn generální ředitel letecké společnosti Vitaly Savelyev , je udělována nejlepším manažerům leteckého průmyslu pro vysokou účinnost, kreativitu a inovativní přístup v práci. Tato cena je určena pro manažery, kteří přinášejí velký příspěvek k růstu průmyslu v globálním měřítku.

Generální ředitel ATN Costas Yatrou poznamenal, že je rád, že tato cena byla udělena prvnímu ruskému občanovi. Podle Yatrou to dokazuje rostoucí potenciál ruského civilního letectví jak z obchodního hlediska, tak z hlediska vysokého řízení kvality, která je zastoupena příkladným způsobem u Aeroflotu.

Generální ředitel ruské letecké společnosti na oplátku poděkoval za ocenění organizačnímu výboru a všem těm, kteří se zaregistrovali na internetových stránkách agentury a hlasovali pro Aeroflot. Savelyev řekl, že toto ocenění není jen jeho zásluha, ale výsledek práce celého managementu společnosti. “Budeme usilovat o ještě lepší výsledky, což umožní Aeroflotu vstoupit do světové elity civilního letectví jako oceňovaný zástupce ruského průmyslu”, řekl dále.

Dá se říci, že z hlediska sankcí vůči Rusku dokazují ocenění konkurenceschopnost této ruské letecké společnosti na celém světě, protože nabízí nejvyšší kvalitu služeb a pohodlí. Ocenění společnosti byl skutečný průlom, nicméně zasloužený, protože odpovídá úrovni služeb, modernímu vybavení a obchodní politice na trhu.

Rudolf Hruboň