Pavel Novotný: Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Pavel Novotný: Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Domácí

ROZHODNUTÍ: Soud potvrdil Pavlu Novotnému (ODS) trest za výhrůžku vraždou

Městský soud v Praze potvrdil, že se řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) dopustil nebezpečného vyhrožování a musí uhradit peněžitý trest. Novotný v roce 2016 policii napsal, že chystá vraždu podnikatele Marka Víta. Uvádí se to v článku na serveru iDNES (viz ZDE).

Odvolací soud potvrdil rozsudek

Městský soud v Praze potvrdil, že se řeporyjský starosta dopustil nebezpečného vyhrožování a musí uhradit peněžitý trest. „Nejsou pochybnosti, že se obžalovaný skutku dopustil. Odvolací soud se ztotožnil se závěry nalézacího soudu, že předmětné jednání naplňuje znaky trestného činu nebezpečného vyhrožování. Z výpovědi poškozeného Marka Víta vyplývá, že pociťuje důsledky jednání jako obtěžující. Podnikl kroky, aby ochránil sebe a svou rodinu. Trest není nepřiměřeně přísný,“ uvedl předseda odvolacího senátu Pavel Benda. Novotný bude muset podle soudního rozhodnutí zaplatit výlohy státu, konkrétně jde o částku 66 600 korun. Kdyby tak neučinil, tak by měl nastoupit na dva měsíce do vězení.

Dle stanov ODS by měl být vyloučen

Dle stanov Občanské demokratické strany (viz ZDE), konkrétně bodu 3.7, písmeno f.), je pravomocné odsouzení za úmyslný trestný čin důvodem pro vyloučení člena ze strany. Rozsudek je pravomocný, Novotný to však nepovažuje za důvod, aby ze strany vystupoval a nebo aby skončil ve funkci starosty Řeporyjí. Na dotazy, zda bude Pavel Novotný ze strany vyloučen, zatím předseda strany Petr Fiala neodpověděl. Fiala naopak nedávno Pavla Novotného v jeho nenávistných výrocích vůči jemu nepohodlným lidem podpořil (viz ZDE).

Pavel Novotný a Petr Fiala (oba ODS); Foto: FB profil Petra Fialy

Rudolf Hruboň