Michael Schumacher; Foto: Mark McArdle / Wikimedia Commons

Michael Schumacher; Foto: Mark McArdle / Wikimedia Commons

Magazín

ZLEPŠENÍ: Rodina Michaela Schumachera neztrácí naději

Od chvíle, kdy známý automobilový závodník Michael Schumacher utrpěl vážné zranění na lyžích, uplynulo již více než pět let.

Pomalá zlepšení

Zprávy o jeho zdraví jsou extrémně vzácné. Ale přes to ne tak dávno vešlo ve známost, že Michael už není upoután na lůžku a nepotřebuje specializované dýchací vybavení. Ross Brown, který zaujímá pozici sportovního ředitele Formule 1, pracoval s pilotem řadu let a je přesvědčen, že v blízké budoucnosti budou nalezena řešení, která pomohou jezdci překonat následky zranění. Podle Browna má Michael úžasnou rodinu, která má sílu nejen pokračovat v plném životě, ale také podporovat Schumachera a neustále je s ním ve volném čase. Syn Mick šel ve stopách svého otce a už získal první významná ocenění v motoristickém sportu. Dcera Gina-Maria se profesionálně věnuje jezdeckému sportu. Rodina nikdy nepřestala věřit, že Schumacher může překonat všechny potíže a vrátit se k plnému životu.

Tragická nehoda

29. prosince 2013 při lyžování v Alpách utrpěl Michael Schumacher vážný úraz hlavy (přestože měl ochrannou helmu). Během sjezdu neupraveného svahu narazil při pádu hlavou do skály a byl urychleně transportován do nemocnice v Moutiers a poté do nemocnice v Grenoblu, která zveřejnila, že se nachází v kritickém stavu v kómatu. Následně prodělal druhou operaci hlavy a jeho stav se stabilizoval, ale nadále zůstal kritický. V lednu 2014 lékaři začali s postupným probouzením z kómatu. V červnu téhož roku oznámila světová média, že již Schumacher opustil nemocnici v bdělém stavu a bude se dále podrobovat rehabilitaci na klinice v Lausanne. Tuto zprávu posléze v oficiálním prohlášení potvrdila i Schumacherova manažerka Sabine Kehmová. V září 2014 byl Schumacher převezen domů, kde od té doby pokračuje jeho léčení a rehabilitace.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň