Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta; Foto: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta; Foto: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

Domácí

ROBERT ŠLACHTA: Nagygate

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta napsal knihu o svém působení v bezpečnostních složkách, která by měla být vydána v nejbližší době. Na svém profilu na sociální síti začal zveřejňovat upoutávky.

Naše premiérka Nagyová

Paní Nagyová de facto rozhodovala o tom, kdo z oblasti byznysu se fyzicky setká s premiérem. Rozhodovala, kdo mu bude moci přednést svůj problém, kdo získá přístup k informacím, kdo získá vliv v různých oblastech nebo kdo si bude moci domlouvat kšefty se státní správou.

Ilustrace: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

Dárky? Úplatky!

Paní Nagyová obdržela “dárečky” v hodnotě skoro 9,7 mil. Kč. Myslí si snad někdo, že
• 7 náhrdelníků za více než 3 miliony korun,
• čtvery hodinky za téměř 1,2 milionu korun,
• 3 kožichy v ceně přes milion korun,
• sedm kabelek za 935 tisíc korun či
• troje náušnice za 730 tisíc korun
dostala jen jako nějaký prezent za nic? Opravdu tohle někdo myslí vážně?

Ilustrace: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

“Tu paní vůbec neznám. A tak jsem jí dal dárek”

Pokračujeme ve vyprávění o kauze, která vás nejvíc zajímá.
Výpovědi svědků v kauze Nagyová byly směšné. Svědci například tvrdili, že ji vůbec neznají. Dávají se běžně drahé dárky někomu, koho vůbec neznáte? A to zcela bez jakýchkoliv zištných důvodů? Výsměch občanům a jen blbec uvěří…
Darů pro paní Nagyovou bylo nakonec mnohem více, ale byl velký problém to dokázat. Nikdo nemluvil pravdu…

Ilustrace: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

Jak se velí generálům

Druhou částí kauzy Nagyová bylo zneužívání vojenské zpravodajské služby. I tohle bylo v médiích bagatelizováno. Jana Nagyová jako zcela neoprávněná osoba bez kompetencí a pověření – šéfová sekretářek – úkolovala dva generály ve svůj osobní prospěch. Tito zcela nezákonně sledovali tehdejší manželku premiéra a dva civilní zaměstnance úřadu vlády. Zákony jasně říkají, kdy a jak mají tajné služby pracovat, a určitě tam nepatří plnit přání milenky premiéra.

Ilustrace: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

V zádech raději mráz než kudlu

Běhá mi mráz po zádech, když si vzpomenu, jak v roce 2016 Chovanec s Tuhým odůvodňovali policejní reorganizaci nutností modernizace po vzoru Slovenské NAKY…
Sleduji informace, které v poslední době vycházely na povrch v kauze zavražděného novináře Kuciaka a jeho snoubenky na Slovensku. Jsem přesvědčen, že bylo jen velkým štěstím, že kauzy, které v minulosti ÚOOZ dělal, jako Nagyová, Vidkun a Beretta, nejsou dnes spojovány s podobně odporným zločinem jako je vražda člověka, v tomto případě novináře, který se nebál rozkrývat politicko kriminální kauzy. Také na Slovensku byly zneužívány informace od policie, probíhaly neoprávněné lustrace v policejních informačních systémech na objednávku a probíhalo nezákonné sledování osob.

Ilustrace: Profil Roberta Šlachty na sociální síti

S lustracemi pro obžalovaného Kočnera je také spojován tehdejší policejní prezident Gašpar, pozdější poradce ministra vnitra Hamáčka… Ponechám bez komentáře.

Jsem si jistý, že zneužívání zpravodajských služeb paní Nagyovou by se bez našeho zásahu stupňovalo a začalo by i u nás docházet ke sledování novinářů a politických odpůrců.
Díky této kauze si také všichni současní ředitelé zpravodajských služeb dobře uvědomují, že když se budou chovat lokajsky a nezákonně, mohou skončit s ostudou u soudu. A i náš současný premiér ví, že si ve vztahu ke zpravodajským službám nemůže dovolit porušovat zákon. ?‍♂️

Rudolf Hruboň