Vstup do objektu označovaného jako "Putinův palác"; Foto: Ochrana životního prostředí pro severní Kavkaz / Wikimedia Commons

Vstup do objektu označovaného jako "Putinův palác"; Foto: Ochrana životního prostředí pro severní Kavkaz / Wikimedia Commons

Zahraniční

REUTERS: K vlastnictví „Putinova paláce“ se přihlásil podnikatel Rotenberg

Ruský podnikatel Arkadij Rotenberg prohlásil, že je majitelem komplexu budov blízko Gelendžiku na mysu Idokopas, které byly označeny ve videu nedávno zveřejněném ruským aktivistou Alexejem Navalným za majetek ruského prezidenta Vladimira Putina. Uvedla to agentura Reuters (viz ZDE).

Luxusní hotelový komplex

Práce na vytvoření apartního hotelu tam probíhají již několik let. „Teď už to nebude tajemství, já jsem majitelem. Byl to poměrně komplikovaný projekt, bylo tam mnoho věřitelů, ale podařilo se mi stát se majitelem. Je to poklad, nádherné místo,“ sdělil Rotenberg telegramovému kanálu Mash. Podnikatel uvedl, že aktivum získal před několika lety a rozhodl se tam postavit apartní hotel. Přiznal, že ví o skandální pověsti tohoto objektu, ale tvrdí, že v projektu není nic nezákonného. Zařízení bude podle něj hotové během dvou let.

Ruský podnikatel Arkadij Rotenberg; Foto: Profil A. Rotenberga na sociální síti

Vlastnictví připisováno Putinovi

Vlastnictví objektu bylo připisováno ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. On sám prohlásil, že samotný film o tomto objektu neviděl, ale bylo mu jasné, o co jde. Zdůraznil, že nic z majetku, který je objektem pozornosti ruského aktivisty Alexeje Navalného, nepatří ani nepatřilo ani jemu, ani jeho příbuzným. Prezidentský tiskový mluvčí Dmitrij Peskov řekl, že nemovitost je ve vlastnictví jednoho nebo více podnikatelů. Podle jeho slov Kreml nebude zveřejňovat jména, protože je to netaktní. V prezidentské kanceláři rovněž uvedli, že věděli o připravovaných pseudodůkazech a informačních útocích na prezidenta.

Zpracoval Rudolf Hruboň