Vyprázdněné ulice New Yorku; Foto: Janine a Jim Edenovi / Wikimedia Commons

Vyprázdněné ulice New Yorku; Foto: Janine a Jim Edenovi / Wikimedia Commons

Zahraniční

PROGNÓZA: V USA může na nákazu zemřít až 200 000 lidí, odhadl epidemiolog

Koronavirus by mohl ve Spojených státech zabít až 200 000 lidí, varoval v neděli hlavní vládní expert na infekční onemocnění Anthony Fauci, který je v koronavirovém krizovém týmu. CNN řekl, že nakažených by pak mohly být miliony.

Nejvíce postiženy New York a New Jersey

V zemi se s nákazou potýkají především oblasti New Yorku a New Jersey a Connecticutu. Ve hře byl i návrh na úplné uzavření těchto míst, americký prezident Donald Trump se ale rozhodl zatím nevyhlásit karanténu, ač to měl v plánu. Podle Fauciho o tom s prezidentem v sobotu večer v Bílém domě vedli “velmi intenzivní diskuze”. Trump se následně rozhodl vyhlásit pro dané oblasti pouze doporučení ohledně nutnosti omezit cestování.

Nedostatek ventilátorů

V New Yorku do týdne dojdou zásoby těch nejkritičtějších zdravotnických pomůcek, včetně ventilátorů, tvrdí starosta města Bill de Blasio v rozhovoru pro stanici CNN. Stát New York je nyní nejvíce postiženým regionem v USA, podle sobotní bilance tam úřady evidovaly přes 52 tisíc nakažených koronavirem. Nejméně 728 lidí zemřelo, z toho 672 přímo ve městě New York.

Rudolf Hruboň