Novinářka Petra Procházková; Foto: 	Jindřich Nosek (NoJin) / Wikimedia Commons

Novinářka Petra Procházková; Foto: Jindřich Nosek (NoJin) / Wikimedia Commons

Domácí

PROCHÁZKOVÁ: Cítím tady velkou neúctu k elitám

Kontroverzní novinářka Petra Procházková si postěžovala v rozhovoru pro server Seznam Zprávy (viz ZDE) na to, že dle jejího názoru už lidé neprojevují takovou úctu “elitám”, jakou by si údajně zasluhovaly. Sama se k takovým “elitám” počítá.

“Děsí mě to”

“Cítím tady velkou neúctu k elitám, pražská kavárna – to je posměšek, který vymysleli na Hradě. Děsí mě tendence, kterou si pamatuji z Ruska z poloviny 90. let minulého století, mělo to podobný průběh. Po rozpadu SSSR nastala euforie ze svobody. Do vlády se dostali inteligentní lidé, po čase však nastala dehonestace elit. U nás je za to zodpovědný pan prezident Zeman, který neustále opakuje, že novináři jsou pitomci. Cítím tady velkou neúctu k elitám, postěžovala si Procházková a dodala, že podle jejího názoru se lidé u nás údajně stejně jako tehdy v Rusku začali vracet k tomu, že inteligence je podřízena mase, která má vždycky pravdu.

“Nevzdělanci a hlupáci”

Procházková nedávno vzbudila velký ohlas, když kritizovala na svém Facebooku návrhy na zavedení referenda v České republice. Na sociální síť napsala, že nesouhlasí s tím, aby nevzdělanci a hlupáci rozhodovali o zásadních otázkách země.

Kdo je Petra Procházková

Petra Procházková je kontroverzní česká novinářka a publicistka. Přispívala do Lidových novin, slovenského deníku SME, týdeníku Týden a dalších časopisů. Spolupracovala s bývalým spolupracovníkem StB Jaromírem Štětinou, alias agentem Plavcem. Byla jedním z prvních exponentů protiruské mediální kampaně v českých médiích. Stýkala se s teroristy v Čečensku a za jednoho Čečence se dokonce vdala. Kvůli protiruské diverzní činnosti byla vypovězena z Ruska a byla tam označena jako nadále nežádoucí. Nedávno fyzicky napadla novináře, se kterým nesouhlasila (viz ZDE). V současné době pracuje pro Deník N.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň