Ilustrační foto: Mike Rosoft, Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Mike Rosoft, Wikimedia Commons

Domácí

NESLUŠNOST: Připomenutí srpna 1968 bylo znehodnoceno protesty

Na 50. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejší ČSSR v roce 1968 jsme byli připravováni již několik posledních týdnů a měsíců. Málokterou událost v novodobých dějinách ČR provázela předem taková mediální masáž. Vše mělo motivovat občany k masové účasti na protiruských demonstracích.

Demonstrace před ambasádou Ruska

Tato akce pořádaná hned několika organizacemi svolavatele zklamala. Jak prohlásil aktivista Tomáš Peszyński, očekávali několik tisíc lidí, přišla ale jen hrstka z nich. Údajně to bylo tím, že přímo před velvyslanectví nejezdí metro. To, že vedle metra v Praze existují spousty tramvajových a autobusových linek MHD asi pan Peszyński neví.

Pietní akt před budovou Českého rozhlasu

Jedna ze vzpomínkových akcí, která so konala na Vinohradské třídě před budovou rozhlasu, byla zase poznamenána několika desítkami křiklounů, kteří přišli protestovat proti předsedovi vlády Andreji Babišovi. To, že svým hulvátským projevem zneuctili památku padlých v srpnu 1968, si asi neuvědomili.

Kritika prezidenta Miloše Zemana

Falešně také vyznívá kritika prezidenta, že nevystoupil s projevem, resp. dokonce že se nezúčastnil nějakého pietního aktu. Po tom, co předvedla skupina křiklounů při vzpomínkové akci u budovy Českého rozhlasu je jasné, že by podobná situace nastala i při případném projevu prezidenta Zemana.

Rudolf Hruboň