Odsouzený Martin Králík; Foto: repro TV Nova

Odsouzený Martin Králík; Foto: repro TV Nova

Domácí

PŘELOMOVÝ ROZSUDEK: Za týrání zvířat 16 měsíců natvrdo!

Šestnáct měsíců nepodmíněně uložil Okresní soud v Jablonci nad Nisou Martinu Králíkovi za týrání zvířat. V únoru v jeho bytě našli policisté těla dvou brutálně ubitých koček, další dvě pak v popelnici. Upozornila na to televize NOVA (viz ZDE).

Zvířata umírala v bolestech

Rozdupaný hrudník a rozdrcené orgány. V takovém stavu našli letos v únoru policisté těla čtyř koček, které měl Martin Králík utýrat k smrti. Dalších asi jedenáct koček, které si měl mladý muž adoptovat v útulcích po celém Česku, policie nenašla vůbec. Zvířata podle znalců umírala pomalu a v obrovských bolestech. Za týrání zvířat ve čtvrtek Martinu Králíkovi Okresní soud v Jablonci nad Nisou uložil trest šestnácti měsíců odnětí svobody nepodmíněně a desetiletý zákaz chovu jakýchkoli zvířat. Muž se proti rozsudku odvolal a verdikt je tedy nepravomocný. Případem se tak dál bude zabývat odvolací senát krajského soudu v Liberci.

Získával zvířata z útulků

Podezření na Králíka pojala Liga na ochranu zvířat začátkem roku. Muž totiž objížděl české útulky a osvojoval si velké množství kočičích mazlíčků. Když chtěli ochránci zvířat zjistit, jak se svěřeným kočkám daří, nedočkali se žádné reakce. Případem se pak začala zabývat policie a nakonec ho převzala kriminálka. Začátkem května si mladý muž z Jablonce nad Nisou vyslechl obvinění z týrání zvířat. Muž pak na sociálních sítích v komunitě chovatelů své činy obhajoval tím, že je schizofrenik. Takovou diagnózu ale soudní znalci nepotvrdili. Podle soudkyně Jaroslavy Opatrné v posledních letech případů týrání zvířat přibývá a soudy musí přitvrdit„Toto je jasný příklad veřejnosti, že soudy takovéto jednání nebudou v žádném případě tolerovat a proto jsme přikročili k nepodmíněnému trestu,“ uvedla Opatrná krátce po líčení.

Zpracoval Rudolf Hruboň