Ilustrační foto: Tadeáš Gregor / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Tadeáš Gregor / Wikimedia Commons

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Co se mění a otevírá od pondělí 3. května

Od pondělí 3. května se v některých krajích České republiky vrátí děti do škol a školek. Otevřena budou také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Od 3. května se budou moci do lavic vrátit žáci druhého stupně základních škol či nižších stupňů víceletých gymnázií v Praze, Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském a Středočeském kraji. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. V sedmi uvedených regionech budou moci také chodit do školek děti ze všech ročníků, dosud to bylo od tohoto týdne možné jen v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.

Otevřou se také kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže nebo kosmetické služby a péče pro zvířata. Obsluha může v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry. Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení: PCR testem nebo antigenním testem provedeným na certifikovaném místě, použitelné budou i testy z práce či školy. Jednorázově si také člověk bude moci udělat test sám přímo v provozovně před využitím služby.

Zpracoval Rudolf Hruboň