Petr Calda, kritik prezidenta Miloše Zemana; Foto: Facebookový profil Petra Caldy

Petr Calda, kritik prezidenta Miloše Zemana; Foto: Facebookový profil Petra Caldy

Domácí

PRAŽSKÁ KAVÁRNA: Kritik prezidenta Miloše Zemana mu napsal vulgární dopis

Petr Calda z Dobřichovic u Prahy napsal prezidentovi Zemanovi vulgární dopis, kterým se pochlubil na svém Facebookovém profilu (viz ZDE). V dopise se píše:

Pane Zemane,

velice si vážím vaší snahy zpopularizovat vulgarismy “kunda” a “zmrd”. Zároveň je mi líto, že jste stále ještě nezmínil slovo “čůrák”. Domníval jsem se, že o sobě hovoříte rád.

S pozdravem

Petr Calda

Foto: Facebookový profil Petra Caldy

Člověk žijící ze zakázek financovaných státem

Jednoduchým prohledáním veřejných zdrojů je možno zjistit, že Petr Calda je člověk podnikající v oblasti dodávek výzdob a dekorací. V této souvislosti jsou jeho zákazníky často státem financované příspěvkové organizace (např. divadla) a proto smlouvy s ním musí být ze zákona zveřejňovány v registru smluv (viz ZDE). Petr Calda také podnikal ve firmě FIDEL, spol.s r.o., která však skončila na návrh Finančního úřadu v likvidaci z důvodu neplnění zákonných povinností, mimo jiné nepodávání daňových přiznání (viz ZDE). Ale asi nejzajímavější je podrobná prohlídka Facebookového profilu Petra Caldy (viz ZDE). Z mnohých jeho fotografií, kterými se na Facebooku chlubí, vyplývá, že se jedná asi o hodně “extravagantního” člověka:

Fotografie: Facebookový profil Petra Caldy

Rudolf Hruboň