Představitelé koalice vládnoucí v čele s pirátským primátorem Hřibem v Praze; Foto: repro Seznam.cz

Představitelé koalice vládnoucí v čele s pirátským primátorem Hřibem v Praze; Foto: repro Seznam.cz

Domácí

PRAHA přiklepla 21 milionů odměn městské firmě. Koaliční smlouvě navzdory

Vedení městské firmy Pražská plynárenská dostane za loňský rok milionové tantiémy. Na odměny v řádu stovek tisíc korun si přijdou také členové dozorčí rady této společnosti. Uvedl to ve svém článku server Seznam (viz ZDE).

Koaliční smlouvě navzdory

Schválilo je v pondělí představenstvo Pražské plynárenské holding, v němž sedí zástupci koalice Spojených sil, Prahy sobě a Pirátů. Hlasování se zdržel jen zástupce Pirátů Jaromír Beránek, který ale paradoxně vyplacení tantiém navrhoval. Celkově jde o částku přes 21 milionů korun. Ke schválení došlo i přesto, že v koaliční smlouvě současné pražské koalice je uvedeno, že její členové zabrání neodůvodněným odměnám v dozorčích radách městských firem.

Piráti jsou údajně proti

„Řešíme to nyní v koalici. My rozhodně nesouhlasíme s rozdělováním tantiém dozorčí radě a nesouhlasíme ani s přemrštěnými tantiémami pro představenstvo. Náš zástupce v představenstvu Pražské plynárenské holding proto nehlasoval pro přidělení tantiém,“ snažil se přesvědčit novináře primátor Zdeněk Hřib. Předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09) uvedl, že jejich klub to zatím neřešil. A šéf zastupitelů Prahy sobě Jan Čižinský na otázky nereagoval.

Rudolf Hruboň