Starosta Prahy 6 za TOP09 Ondřej Kolář; Foto: FB profil Ondřeje Koláře

Starosta Prahy 6 za TOP09 Ondřej Kolář; Foto: FB profil Ondřeje Koláře

Domácí

PRAHA 6 pod vedením TOP 09 koupila roušky od svého člena

Úřad Městské části Praha 6 loni na jaře nakoupil roušky a respirátory za více než sedm milionů korun od firmy Lion Mobile, v níž je ředitelem člen regionálního výboru TOP 09 na Praze 6 Jiří Hradecký. Radnici přitom vede jeho stranický kolega Ondřej Kolář. Upozornil na to ve svém článku server Novinky (viz ZDE).

Kolář: Hradecký nám nabídl pomoc

Když minulý rok na jaře vypukla epidemie koronaviru, vláda začala nařizovat nošení roušek a jiných pomůcek. Těch ale byl nedostatek, a začalo tak období překotných a mnohdy nepřehledných a předražených nákupů. Spolustraník současného starosty Koláře Jiří Hradecký, který je členem tamního regionálního výboru strany TOP09, radnici na Praze 6 nabídl, že z Číny potřebné pomůcky doveze. „Když byl vyhlášený nouzový stav, tak jsme jako všichni ostatní začali shánět a poptávat pomůcky. A pan Hradecký, ano, je to můj stranický kolega, říkal, že jejich firma dováží, takže kdybychom měli zájem, tak mohou poslat nabídku,“ popsal Právu vznik obchodu starosta Kolář.

Pekarová stojí za svým starostou

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nákupu problém nevidí. To, že radnice nakoupila od firmy, v níž pracuje člen TOP 09, považuje za „souhru náhod a projev dobré vůle pana Hradeckého“. Jiří Hradecký jakýkoliv možný střet zájmů odmítl. „Naše společnost standardní cestou oslovila předmětné instituce s nabídkou aktuálně poptávaného zboží. Vše proběhlo v naprosto běžných mezích a obvyklých zvyklostech v rámci dodavatelsko-odběratelských vztahů. Střet zájmů absolutně vylučuji,“ sdělil Právu Hradecký.

Zpracoval Rudolf Hruboň