Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová a europoslanec Jiří Pospíšil; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová a europoslanec Jiří Pospíšil; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Domácí

Pospíšil označil podezření Koláře ze ZPRONEVĚRY za MALICHERNOST

Svého stranického kolegy, kontroverzního starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP09), se zastal bývalý ministr spravedlnosti a nynější europoslanec Jiří Pospíšil, když prohlásil, že důležitější než prošetřit možnou zpronevěru je bojovat proti Rusku. Uvedl to deník Blesk (viz ZDE).

“Piráti mu vráží dýku do zad!”

„Plně stojím za starostou Ondřejem Kolářem. Důvody k jeho odvolání, které uvádí Piráti, jsou zcela malicherné a tato iniciativa je naprosto nepřijatelná ve chvíli, kdy starosta Kolář čelí ruským útokům a musí být pod ochranou policie. Naopak bych čekal, že Piráti svého starostu podpoří a ne mu vrazí dýku do zad!“ uvedl v SMS zprávě Pospíšil, který se ještě jako ministr spravedlnosti v Topolánkově i Nečasově vládě za ODS rád prezentoval jako ochránce spravedlnosti. Váhal tehdy nicméně se jmenováním Lenky Bradáčové, známé svými zásadovými postoji, do pozice vrchní státní zástupkyně v Praze.

Plagiáty za statisíce

Kolář je přitom podezřelý, že zadával statisícové právní zakázky svým přátelům a kamarádům ze studií. Jimi dodané posudky byly přitom z větší části plagiáty. Uvedla to již před časem média (viz ZDE). Stanoviska vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který byl spolužákem Koláře na nechvalně proslulých plzeňských právech. Např. z čistého textu jednoho posudku, tedy bez hlavičky či uvedení obsahu, jenž má 58 stránek, čítá původní autorský text pouze necelých sedm stránek. Zbytek dokumentu tvoří dlouhé doslovně převzaté pasáže, u nichž advokát Kubíček ani neuvedl zdroj.

Kubíček prý peníze vrátil

V dnešním prohlášení na sociální síti začal Kolář z celé kauzy couvat, když uvedl, že jeho dvorní právník a kamarád ze studií Petr Kubíček údajně peníze za opsané posudky radnici Prahy 6 vrátil. Kolář dále tvrdí, že se celou záležitostí prý zabýval kontrolní výbor radnice a přijal do budoucna přísnější požadavky na podobu právních analýz zadávaných externím právním firmám.

Vážení občané,tak jsem se dozvěděl, že nejmenovaný primátorský šéfporadce a další šestkové pirátstvo opět chtějí mojí…

Zveřejnil(a) Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 dne Čtvrtek 14. května 2020

Rudolf Hruboň