Poslanec ODS a bývalý primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl na snímku z roku 2016 s manželkou; Foto: www.petrbeitl.cz

Poslanec ODS a bývalý primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl na snímku z roku 2016 s manželkou; Foto: www.petrbeitl.cz

Domácí

POSLANEC ODS s manželkou přijali dar za 210 tisíc od Fotbalové asociace

Letenky do Toulouse a Lyonu, čtyři noci v hotelu a vstupenky na zápasy na fotbalovém EURO 2016. Poslanec a bývalý primátor Jablonce je další položkou na seznamu lidí obdarovaných Fotbalovou asociací hospodařící s miliony od státu. Uvádí se to v článku na serveru Seznam Zprávy (viz ZDE).

„Přišla nabídka, tak jsem ji vzal,“

uvedl k tomu bývalý primátor Jablonce nad Nisou a současný poslanec za ODS Petr Beitl. Fotbalová asociace jemu a jeho ženě zaplatila dva zájezdy do Francie na utkání Česko-Španělsko a Česko-Chorvatsko. Balíčky obsahovaly letenky do Toulouse a Lyonu, čtyři noci ve čtyřhvězdičkovém hotelu, lístky první kategorie (na zápas s Chorvatskem dokonce VIP vstupenky) a vstupenky na večírek do Českého domu. FAČR hodnotu jejich výletu vyčíslila na 210 tisíc korun. Asociace hospodaří s bezmála miliardou korun. Většinu rozpočtu tvoří dotace z Ministerstva školství.

Byla to prý pracovní cesta

Podle Petra Beitla šlo prý o pracovní cestu. „Můj přístup byl takový, že jsem dostal pozvánku a akceptoval jsem ji. Považoval jsem za vhodné tam jet, počítal jsem s tím, že se tam dá setkat s lidmi, kteří by pro další budoucnost města Jablonce mohli pomáhat,“ tvrdí poslanec. Na konkrétní přínos si však už nevzpomíná. Proč Fotbalová asociace, které tehdy šéfoval jeho dlouholetý známý a tehdejší kolega z ODS Miroslav Pelta, obdarovala právě jeho a jeho manželku, ho prý nezajímalo. „Nevím, proč nevzali jiné primátory. To se zeptejte FAČRu. Já se na to neptal. Dostal jsem pozvánku ‚na primátora‘, tak jsem ji akceptoval,“ tvrdí Beitl.

Rudolf Hruboň