Europoslanec Stanislav Polčák (STAN); Foto: Repro YouTube Starostové a nezávislí

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN); Foto: Repro YouTube Starostové a nezávislí

Domácí

POLITICKÉ DNO: Europoslanec Polčák si přeje brzkou smrt prezidenta Zemana

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) se rozhodl nastavit novou úroveň dna vyjadřování politiků v České republice, když v reakci na slova prezidenta Miloše Zemana o možné abolici v tzv. kauze Čapí hnízdo vyjádřil přání prezidentovy brzké smrti.

Polčák se vyjádřil jako hulvát

V reakci na včerejší slova prezidenta Zemana v TV Barrandov sedl Polčák ihned k počítači a s horkou hlavou napsal tento Tweet:

Zdroj: Twitterový účet Stanislava Polčáka

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má ze zákona možnost zrušit rozhodnutí jeho podřízených o zastavení trestního stíhání obviněných v tzv. kauze Čapí hnízdo maximálně do 3 měsíců. To je tedy dle Polčáka doba, do které by rád viděl prezidentovu smrt, aby již nemohl udělit v této záležitosti tzv. abolici, tzn. zastavení trestního stíhání.

Od Polčákova výroku se distancuje i vedení jeho strany

Přestože se Polčák na základě převážně záporných reakcí na jeho výrok začal trapně bránit, “že to tak nemyslel” a “že byl špatně pochopen”, i předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan se vyjádřil nesouhlasně, i když označil jeho výrok pouze jako “hloupost”:

Zdroj: Twitterový účet Víta Rakušana

Pražské kavárně “tečou nervy”

Tento incident je pouze pověstnou “špičkou ledovce” rozčilení a frustrace odpůrců premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana nad vývojem situace kolem tzv. kauzy Čapí hnízdo. Poté, co státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhl zastavení trestního stíhání pro nedostatek důkazů, snesla se na něj vlna kritiky a nepodložených obvinění z toho, že jeho rozhodnutí mělo být ovlivněno. Stejné spršce spekulací politiků a mainstreamových médií poté čelil jeho nadřízený Martin Erazím, který Šarochovo rozhodnutí potvrdil. Poslední šance strůjců tzv. kauzy Čapí hnízdo se tak upínaly k nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, který se veřejně staví spíše do role Babišova kritika a který může celou záležitost ještě zvrátit. Včerejší prohlášení hlavy státu ale vzalo “pražské kavárně” poslední zbytky naděje a někteří z nich tak již neudrží na uzdě svou zlobu a zlost nad fiaskem jejich kampaně proti Andreji Babišovi.

Rudolf Hruboň