Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr; Foto: Repro YouTube

Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr; Foto: Repro YouTube

Domácí

Policie zadržela EXPOSLANCE ŠNAJDRA (ODS) kvůli zakázkám v nemocnici Na Bulovce

Policie v pondělí zadržela a obvinila bývalého poslance ODS Marka Šnajdra. Důvodem jsou manipulace se zakázkami pro pražskou Nemocnici Na Bulovce. Spolu s ním obvinila podle serveru další čtyři lidi. Uvedl to server Lidovky (viz ZDE).

“Cinknutá” zakázka z roku 2016

“Mohu potvrdit, že policie dnes obvinila pět fyzických a dvě právnické osoby v souvislosti se zakázkou na obnovu lineárních urychlovačů v Nemocnici Na Bulovce,” řekla Lidovým novinám vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle serveru iROZHLAS.cz se obvinění týká zakázky z roku 2016. Policie zadržené obvinila ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, přijímání úplatků a podplácení.

Šnajdr figuroval již v kauze “trafik”

Šnajdr figuroval v kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády tehdejšího premiéra Petra Nečase. Státní zástupce tvrdí, že Nečas, jeho žena Jana a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček v roce 2012 přislíbili poslancům Marku Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi lukrativní funkce za to, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček, s nímž nesouhlasili. Poté, co byl balíček schválen, se Šnajdr stal předsedou dozorčí rady Čepra.

Rudolf Hruboň