Bývalý člen ODS a zastupitel v Jesenici Martin Lang; Foto: www.mujesenice.cz

Bývalý člen ODS a zastupitel v Jesenici Martin Lang; Foto: www.mujesenice.cz

Domácí

Policie navrhla OBŽALOVAT bývalého člena ODS Langa za nenávistné výroky

Pražská policie navrhla obžalovat zastupitele a bývalého radního Jesenice Martina Langa (dříve ODS). Ten čelí trestnímu stíhání za své nenávistné výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana a poslanců, které zveřejnil na sociální síti.

“Zemana je potřeba podřezat jako svini”

Lang mimo jiné napsal, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini”. Komunální politik zveřejnil výroky letos v dubnu na svém soukromém profilu v souvislosti s tím, že Zeman souhlasil se zdaněním církevních náhrad. Poslance, kteří pro zákon hlasovali, Lang označil za „proradná prasata”, která je dovoleno a nutné zabíjet. Lang následně rezignoval na funkci radního, když ho ODS ještě předtím kvůli výroku vyloučila ze strany.

Hrozí mu až dvouleté vězení

„Ze strany kriminalistů bylo skončeno vyšetřování případu a státnímu zástupci byl doručen návrh na podání obžaloby,” sdělil v pondělí mluvčí policistů Jan Daněk. O dalším postupu rozhodne Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7. Lang je obviněný z podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Po zahájení stíhání napsal, že se nenechá zastrašit a že na smyslu svých slov trvá.

Rudolf Hruboň