Repro: YouTube

Repro: YouTube

Domácí

BRUTALITA: Policie dnes tvrdě zasáhla proti demonstraci v Praze

Dnes se konala v Praze demonstrace proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím, které se zúčastnilo několik set lidí. Policie však proti demonstraci tvrdě zasáhla s pomocí tzv. těžkooděnců.

Akci svolalo hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie, podpořila ji také Dělnická strana sociální spravedlnosti. Předseda Národní demokracie Adam A. Bartoš ve svém projevu kritizoval vládu, která podle něj občany již několikrát podrazila, jako příklad uvedl dohodu EU s Tureckem o řešení migrační krize. Ta předpokládá, že běženci, kteří připlují z Turecka a v Řecku nedostanou azyl, budou vráceni do Turecka. Za každého Syřana mezi nimi má EU přijmout přímo z Turecka syrského uprchlíka s nárokem na azyl.

Šéf Národní demokracie prohlásil, že kvůli této dohodě se budou běženci dál dostávat do Evropy. “To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada,” řekl Bartoš. Bezprostředně po těchto slovech ho policisté zadrželi a odvedli pryč.

Před 15:00 organizátoři akce vyzvali účastníky k rozchodu. Lidé odejít nechtěli a dav se vydal na pochod Prahou, a to k policejní budově v Bartolomějské ulici. Tam je policie vyzvala, aby akci ukončili, nebo proti nim zakročí.

Rudolf Hruboň